S5 Risen Hope - шаблон joomla Mp3
Hamam Böceği

logo

Hamam Böceği

Hamam böcekleri yer yüzünde yaşayan en eski canlı türlerinden  ve doğada her türlü zor şartlara uyum sağlamış bir haşere türüdür  ve  dünyanın her yerinde mevcuttur.

Hamam böceklerinin günümüze gelmesini ve her türlü ortama uyum sağlamasının en en önemli sebebi kabuk sisteminin kitinden oluşmasıdır. 

Yaklaşık  5.000’e yakın türü bulunmaktadır.  Ülkemizde en çok yaygın olarak yasayan üç türü mevcuttur.

Alman hamam böceği, en sık olarak karşılaşılan ve genellikle gıda işletmeleri  ve gıda üretim tesislerinde  karşılaşılan bir türdür. En hızlı üreyen ve çok hızlı bir şekilde yayılan haşeredir.

Oryantal hamam böceği, ülkemizde alman hamam böceğinden sonra en çok rastlanan hamam böceği türü olmakla birlikte halk arasında Kara Fatma olarak en çok bilinen bir  hamam böceği türüdür en çok logar sisteminde ve uzun süre aynı noktada kalan çöp birikintileri içinde hayatını idame ettiren bir  haşere türüdür fiziksel olarak siyah renktedir ve  kanat yapısı çok kısadır.

Amerikan hamam böceği ülkemizde oryantal hamam böceğinden sonra en cok rastlanan hamam böceği türüdür yaşam şartları oryantal hamam böceği ile  hemen hemen  aynı şekildedir  sadece fiziksel yapı olarak birbirinden farklılık göstermektedir. Renk olarak koyu kahverengi  kanat olarak  biraz daha uzundur.

 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

 ADRES:
GAYRETTEPE MAH. NECATİ BEYAZDUT SOK. NO:22 A  BEŞİKTAŞ / İSTANBUL E-POSTA:
INFO@NOPEST.COM.TR TELEFON:

 0212 258 73 78