S5 Risen Hope - шаблон joomla Mp3
Güve

logo

Güve

Küçük veya orta büyüklükte, çoğu siyah renktedir, bazı türler kahverengi olabilir. Vücudu ve kanatları tüylerle kaplıdır.

Giderlerde ve lağım sistemleri etrafında sıklıkla bulunurlar. Lağımların etrafındaki binalar güve sineği istilasına uğrayabilir. İyi uçamazlar. Karanlık yerleri tercih ederler ve yaygın olarak üreme alanlarına yakın yerlerde duvarlarda dinlenirken görülürler. Ticari binalarda mutfak, tuvaletler, çamaşırhaneler gibi su ve organik maddelerin biriktiği alanlarda bulunurlar.

Islak kalan, çürüyen organik maddelerin üzerinde üreyebilirler. Bu sinekler pis su boruları veya drenaj kuyuları gibi organik materyal içeren durgun sularda üreyebilirler. Ticari mutfaklarda, giderlerle bağlantılı alanlarda, bulaşık makinelerinin altlarında, ıslak alanlarda bulunurlar. Evlerde, tuvalet ve benzeri alanlarda yer alırlar.

Güve sineklerinin kontrolünde anahtar nokta üreme alanlarının bulunması, elimine edilmesi ve uygun temizlik koşullarının yerine getirilmesidir. Islak organik maddelerin toplandığı yerlerin incelenmesi ve bu maddelerin ortamdan tamamıyla uzaklaştırılması oldukça önemlidir. Giderlerin uygun temizlik maddeleriyle özellikle bakteriyel gider temizleme ürünleriyle temizlenmesi oldukça önemlidir. Çamaşır suyu ve sıcak su bu tür sinekleri kontrol etmede yeterli olmayabilmektedir.

Zemin altındaki gider borularının hasar görmesi evlerde, restaurantlarda ve diğer ticari kuruluşlarda büyük oranda güve sineği problemine neden olmaktadır. Gider borularının tamir edilmesi gerekmektedir. Güve sineklerinin kontrolünde anahtar nokta üreme alanlarının bulunması, elimine edilmesi ve uygun temizlik koşullarının yerine getirilmesidir. Islak organik maddelerin toplandığı yerlerin incelenmesi ve bu maddelerin ortamdan tamamıyla uzaklaştırılması oldukça önemlidir. Giderlerin uygun temizlik maddeleriyle özellikle bakteriyel gider temizleme ürünleriyle temizlenmesi oldukça önemlidir. Çamaşır suyu ve sıcak su bu tür sinekleri kontrol etmede yeterli olmayabilmektedir.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

 ADRES:
GAYRETTEPE MAH. NECATİ BEYAZDUT SOK. NO:22 A  BEŞİKTAŞ / İSTANBUL E-POSTA:
INFO@NOPEST.COM.TR TELEFON:

 0212 258 73 78