S5 Risen Hope - шаблон joomla Mp3
Karasinek

logo

Kara Sinek

Orta büyüklükte, grimsi siyah renktedir, kanatlarının ön kısmında, göğüs kısmının önünde 4 adet şerit şeklinde çizgi ile ayırt edilir.

Karasinekler en yaygın ve dünyada her yerde bulunabilen sineklerdir. İnsanın yaşadığı her yerde bulunurlar. Kirli, çöplük alanlarda yaşarlar. Hastalık taşırlar. Dolayısıyla iç alanda minimize edilmelidir. Yalayıcı-emici ağız yapısına sahiptir. Dolayısıyla katı yiyecekleri yiyemezler. Sindirim sıvılarını besinin üzerine boşaltmak suretiyle dışarıda sıvı hale getirirler ve besini sıvı şekilde vücutlarına alırlar.

Bu türler özellikle taze hayvan gübreleri üzerinde ürerler ve çiftliklerde oldukça yaygındırlar. Köpek dışkılarının günlerce üzerinde kaldığı çimler üreme alanlarıdır. Nadiren iç alanda ürerler. İç alanda üreme yerleri temizlenmemiş çöp konteynırları veya mutfakta çürümüş sebze, meyve artıklarının üzerileridir.

Ev ve işyerlerinin etrafındaki karasinek probleminin nedenleri;

1) Evcil hayvan dışkıları ve bina etrafındaki çöp konteynırları ile binalara giriş yapabilmektedir.

2) Pencere ve kapı etrafındaki açıklıklar sineklerin binaya giriş yapmasına neden olmaktadır.

Problemi önlemek amacıyla;

  • Çöpler, çöp kutularına plastik torbalar içerisinde atılmalıdır. Plastik torbalar, çöplerden kokunun yayılmasını ve sineklerin bu alanlara toplanmasını önlemektedir.
  • Çöp kutuları binadan mümkün olduğunca uzakta tutulmalıdır.
  • Evcil hayvan dışkıları düzenli olarak temizlenmelidir.
  • Kapı ve pencereler kapalı tutulmalıdır. Etrafındaki aralık ve çatlaklar uygun malzeme ile kapatılmalıdır. Pencerelere sineklik takılmalıdır.

Bina içinde ve yakınında var ise ölü hayvanlar derhal atılmalıdır.

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

 ADRES:
GAYRETTEPE MAH. NECATİ BEYAZDUT SOK. NO:22 A  BEŞİKTAŞ / İSTANBUL E-POSTA:
INFO@NOPEST.COM.TR TELEFON:

 0212 258 73 78