S5 Risen Hope - шаблон joomla Mp3
Sıkça Sorulanlar

logo

BÖCEK İLAÇLAMA

 

Böcek ilaçlama denilince, insan sağlığını taşıdıkları organizmalar ile doğrudan veya dolaylı yollardan tehdit eden zararlılara karşı verilen mücadele akla gelmelidir.

 

Böcek ilaçlama hizmetinde uçan, yürüyen, kemiren ve sürünen haşereler hedef alınmaktadır. Karşılaşılan sorunlar arasında; hamam böceği türleri (Alman Hamam böceği, Oryantal Hamam Böceği, Amerikan Hamam Böceği), fare, kene, pire, gümüş böceği, kırkayak, karınca, akrep, sinek, yılan vb. türler bulunmaktadır. Böcek ilaçlama mücadelesinde, bilinçli veya bilinçsiz olarak kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Bu haşere türleri ile mücadele, halkın sağlığını doğrudan ilgilendirdiği için böcek ilaçlama hizmeti büyük önem taşır.

 

Halk sağlığının korunması kapsamında mücadele edilen zararlılar, hamam böceği, fare, kene, sinek, pire, tahtakurusu, örümcek, kırkayak, akrep, karınca, yılan gibi, insanlarla ortak yaşam alanı paylaşan canlılar önde gelmektedir.

 

Haşerelerin en büyük ortak özellikleri hızlı bir şekilde çoğalmalarıdır. Her ortama ayak uyduran bu canlıların verdikleri zarardan kurtulmak için haşerelerle profesyonel bir şekilde mücadele edilmelidir. Böcek İlaçlamada Yürüyen Haşere, Kemirgenler (ev faresi, fındık faresi, lağım faresi, sıçan) Uçan Haşere gibi sınıflara ayırdığımızda onlarla mücadele etmek biraz daha kolaylaşmaktadır.

 

Nopest Böcek İlaçlama, etkin ve profesyonel bir böcek ilaçlama hizmeti ile tüm zararlıları kontrol altına almaktadır.

 

Böcek İlaçlamada öncelikle sorunları belirlemek gerekmektedir. Bunun için yapılması gereken, kapsamlı bir denetim ile zararlıların türünü belirlemektir.

 

Zararlının türünü belirledikten sonra ise hedeflenen böcek türüne odaklanıp, çevreye duyarlı ürünler kullanmak ve aynı zamanda hijyen ve sağlık koşullarının oluşturulması gelmelidir.

 

Böcek ilaçlamada son aşama ise, izleme ve korumaya yönelik periyodik uygulamadır.

 

Bu sorunları kontrol altına alırken fiziksel şartları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir.

 

Böceklerde Anatomi ve Fizyoloji

Böcek kasları genel olarak enine çizgilidir. Sayıları yüzlerceden birkaç bine kadar değişir. Dış iskelete içten yapışmış durumdadır ve gayet kuvvetlidir, birçok böcek kendi ağırlığının 20 misli bir yükü kaldırabilir.

Devamını oku...

Böceklerin Ömrü

Ergin hale gelen böceğin yaşama süresi o böceğin ömrünü verir. Bu süre muhtelif böceklerde değişik olur. Bazılarında bir gün, bazılarında bir mevsim olmasına rağmen, mesela bal arısı kraliçesi 5, karınca kraliçesi 12 ve termit kraliçeleri 15 yıl yaşar.

Devamını oku...

Böceklerde Üreme

Böcekler yumurta ile ürerler. Bu durum da iki ayrı şekilde olur. Birincisi döllenmiş yumurtayla, diğeri de döllenmemiş yumurtayla üreme dir.

Devamını oku...

 ADRES:
GAYRETTEPE MAH. NECATİ BEYAZDUT SOK. NO:22 A  BEŞİKTAŞ / İSTANBUL E-POSTA:
INFO@NOPEST.COM.TR TELEFON:

 0212 258 73 78