S5 Risen Hope - шаблон joomla Mp3
Hamam Böceği

logo

Hamam Böceği

Hamam böcekleri, dinazorlar döneminde de yaşayan haşere türlerinden biridir. Dünyanın kutuplar hariç her bölgesinde bulunmaktadır. Ülkemizde en çok rastlanan tipleri, almam hamam böceği, Amerikan hamam böceği ve doğu hamam böceğidir.

Hamam böceklerinin kafasını koparsanız bile 1 hafta ile 15 gün arasında yaşamlarını sürdürebilmektedirler. 1 haftadan 15 güne kadar olan süre zarfında su ihtiyacını karşılayamadıklarından dolayı ölmektedirler. Hamam böcekleri'nin gece görülmesi var olduğu anlamındadır. Gündüz görülmesi yoğunluğunu teşkil etmektedir. Hamam böceklerinin yumurtasına hiçbir ilaç etki etmemektedir. Radyasyondan bile etkilenmediği bilinmektedir. Sadece yumurtanın gelişim aşamasında bazı enzimleri durdurarak hamam böceği yumurtaları pasifize edilerek ergin hamam böceği oluşumunun önüne geçilir.

Hamam böceği ilaçlamasında 2 yöntem uygulanır. Bunlar sıvı ve jel uygulamalardır. Sıvı uygulamada hamam böceklerinin geçiş yollarına bariyer oluşturarak sıvı ilacı vücutlarına alması sağlanır. Jel uygulamada ise jel yemi yiyerek vücutlarına alırlar. Jel yemin diğer bir özelliği de domino etkisi yaratmasıdır. Jel yemi yiyen hamam böceği yuvasına giderek yuvasında ölür. Diğer hamam böcekleri ölen hamam böceğinin dışkısı ve ölüsünü yiyerek jel yemi vücutlarına almış olurlar. Bu olay zincirleme etkiyle kullanılan jel ilaç a göre en az üç nesil devam eder. Buna ilacın domino etkisi diyebiliriz. 

Yorum ekle


Güvenlik kodu
Yenile

 ADRES:
GAYRETTEPE MAH. NECATİ BEYAZDUT SOK. NO:22 A  BEŞİKTAŞ / İSTANBUL E-POSTA:
INFO@NOPEST.COM.TR TELEFON:

 0212 258 73 78